Smiltynės sveikatingumo tako atstatymas

Smiltynės sveikatingumo tako atstatymas

Smiltynės sveikatingumo takas buvo pastatytas 1989 m. Algimanto Laurinačio iniciatyva. Šio tako atsiradimo tikslas – pritraukti daugiau žmonių aktyviai ir sveikai leisti laiką bei apsaugoti Smiltynės mišką nuo gaisrų. Keliaujantiems prie jūros čia visada malonu vaikščioti, sveikatintis ir semtis energijos iš gamtos. Įrengtos poilsio ir sportavimo zonos, o mediniai sportavimo įrenginiai takui suteikia unikalumo. Žinantys šį taką pripažįsta, kad jis labai reikalingas, ypač Lietuvos kurorte. Sveikatingumo takas yra UNESCO prižiūrimoje teritorijoje.

Projekto tikslas – atstatyti Smiltynės sveikatingumo taką, neišleidus nė lito.

Šis projektas – tai pirmoji ambicinga klubo „MES GALIM“ iniciatyva, pradėta 2012 m. vasarą.

Vaikystėje su tėvais dažnai važiuodavome į Smiltynę ir keliaudavome miško taku prie jūros. Miške buvo pastatytos supynės, laipynės, įvairūs sportavimui skirti įrenginiai – viskas iš medžio. Per 20 metų tai sunyko ir miško takas pasidaręs nebe toks įdomus, kaip anksčiau, o ir žmonių juo eidavo vis mažiau. Dabar eidami taku jaučiame nostalgiją prisiminimams. Aplink pilna po audros išverstų medžių. Kodėl niekas nesiima iniciatyvos atgaivinti šį taką, panaudoti jau turimus išteklius ir sukurti pridėtinę vertę žmonėms? Kodėl to nedaro valdžia?

Nusprendėme nueiti į Klaipėdos miesto savivaldybę ir surasti problemos sprendimą, paaiškinome, kokia svarbi buvo pirminė Smiltynės sveikatingumo tako idėja ir kodėl jis yra reikalingas dabar, kad miške yra atliekamų medžių, iš kurių galima būtų visa tai pastatyti – tereikia suburti žmonių, rėmėjų ir įgyvendinti projektą, o dirbant savivaldybėje ir turint ryšius galima prisikviesti partnerių labai lengvai ir paremti projektą. Tačiau savivaldybė atsakė, jog neturi pinigų šiam reikalui, tik nepaaiškino, kam tų pinigų reikia. Pasiūlėme, jog galime patys atstatyti taką, tereikia leidimo tą padaryti ir imsimės darbų. Sulaukėme daug klausimų, iš kur patys paimsime pinigų šiam projektui, ir atsakėme, jog pinigų mums nereikės. Valdininkams tuo patikėti buvo sunku, anaiptol, leidimą jie davė. Vėliau susitikome su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir paprašėme jų prisidėti, suteikiant atliekamą medieną. Jie taip pat sutiko. Buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis.

Laukė daug iššūkių, tačiau tikėjome idėja, jog visą tai galima padaryti neišleidžiant nė lito, o pakviečiant partnerių ir rėmėjų, kurie kartu norėtų siekti bendro tikslo ir prisidėti savo darbu. Pradėjome nuo topografinės nuotraukos, vėliau techninio projekto rengimo, spausdinimo, suderinimo ir leidimų gavimo, aprūpinimo medžiagomis, darbo jėga, transportavimu, maitinimu, šventės organizavimu. Visi partneriai su entuziazmu prisidėjo prie mažyčio stebuklo sukūrimo, nes tikėjo idėja, jog kartu mes galime atstatyti Smiltynės sveikatingumo taką! Vėliau projektas netgi pateko tarp 30 geriausių Europos jaunimo projektų ir buvo pristatytas Nantes, Prancūzijoje 2013 m.

Nuoširdžiai dėkojame visiems bičiuliams už bendrą ir sklandų darbą, pagalbą ir paramą!

Nantes Creative Generations

Projektas pateko tarp 30 geriausių Europos jaunimo projektų ir 2013 m. spalio 23-26 d. buvo pristatytas forume „Nantes Creative Generations“, Nante, Prancūzijoje.

Dėkojame partneriams, su kuriais bendromis jėgomis atkūrėme ir pastatėme Smiltynės sveikatingumo taką.

Ugnė Rakauskaitė, Marius Marciukas, Artūras Šulcas, Marius Stankevičius, Vytautas Čepas, Kostas „Pufas“, Edvardas Šeputis, Ivan Jalunin, Rūta Mieliauskaitė, Artūras Sabeckis, Karolina Urnikytė, Gediminas Paplauskas, Maksim Volkov, Ženia Morgajev, Lilija Petraitienė, Mindaugas Šatkus ir Justas Navickas.


Projekto darbų planas

pradžia 2012-08-27, pabaiga 2015-05-16

Nr. Pavadinimas Partneris/rėmėjas
1 Topografinė nuotrauka UAB „GEO Consulting“
2 Techninis projektas Klaipėdos universitetas, Tomo Bartkaus projektavimo įmonė
3 Spaudos darbai Lyderio kopicentras
4 Leidimai Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija
5 Medienos tiekimas I-ajam etapui Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija
6 Įrenginių tvirtinimo detalės VŠĮ „Vakarų tenisas“, MB „Grin Grin“, Vytautas Čepas
7 Medienos ruošimas Kostas „Pufas“
8 Senosios tako atkarpos įrenginių statyba (1 etapas) Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3 rinktinė
9 Dažų ir lako tiekimas UAB „SKYTECH.LT“
10 Informacinio stendo maketavimas Sauliaus Jusionio asociacija
11 Informacinio stendo gamyba Klaipėdos dizaino centras
12 Atidarymo šventė 2013-08-25 „Trys karaliai“
13 Projekto pristatymas forume
„Nantes Creative Generations“
Tomo Bartkaus projektavimo įmonė
14 Medienos tiekimas II-ajam etapui Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija
15 Įrenginių tvirtinimo detalės Tomo Bartkaus projektavimo įmonė, Artūras Sabeckis, Karolina Urnikytė, Gediminas Paplauskas, Lietuvos demokratinės moterų kolegijos Klaipėdos skyrius
16 Naujosios tako atkarpos įrenginių statyba (2 etapas) LDK Butigeidžio dragūnų batalionas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3 rinktinė, Žemaičių rinktinės karių klubas, aktyvūs Klaipėdos piliečiai
Paskelbta 2012-08-08

Partneriai

Comments are closed


Susisiek

KLUBAS „MES GALIM“ © Visos teisės saugomos
Naudojimosi taisyklės | Privatumo politika | Asmens duomenų tvarkymas