Dviračių takų problema Klaipėdoje

Jeigu palyginsime šalis kaip Danija, Vokietija, Olandija – ten dviračių kultūra ir infrastruktūra išvystyta puikiai, tačiau Klaipėdoje atsiliekama mažiausiai kokiais 5 metais nuo kitų Europos miestų. Norime atkreipti Jūsų dėmesį į problemą, kuri nesprendžiama jau kelis metus. Norėdami išsiaiškinti, kodėl Klaipėdos miesto savivaldybė nesilaiko įstatymų, netinkamai ženklina eismo juostas bei nesirūpina dviračių infrastruktūros kokybe Klaipėdoje, kreipėmės oficialiu raštu prašydami pateikti atsakymus į dviratininkams rūpimus klausimus. Nekokybiškų ir netinkamai paženklintų dviračių takų problema Klaipėdoje tikrai opi, be to, kyla pavojus žūti žmonėms, išauga avarijų tikimybė. Todėl darome ką galime, kad atsirastų teigiamų pokyčių ir Klaipėda bent iš dalies pateisintų Europietiško miesto vardą.

Kaip numato LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO įsakymas DĖL KELIŲ HORIZONTALIOJO ŽENKLINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO 50 str. – dviračių eismo juostos nuo automobilių eismo juostų atskiriamos siaura ištisine linija 1.1. Klaipėdoje ši tvarka kažkodėl negalioja, o eismo dalyviams paliekama visiška fantazija interpretacijoms. Tačiau liūdniausia tai, kad daugelis dviračių takų kertasi su pėsčiųjų takais ir tenka žmonėms „važiuoti ant galvos“, arba paslaptingai išnyksta it niekad ir nebuvę. Norint apvažiuoti miestą nenulipus nuo dviračių reikėtų gerai paprakaituoti.

Iš nuotraukų matyti, kad tie, kurie priima sprendimus ženklinti gatves, greičiausiai patys jomis nei važiuoja, nei vaikšto, juoba kad ir ne visada supranta kelių eismo taisyklių svarbą ir eismo dalyvių poreikius. Absurdiškai juokinga tvarka įgriso iki gyvo kaulo. Užfiksuota faktinė informacija nuotraukose pridedama prie šio kreipimosi. Filmuotą vaizdo medžiagą galite pamatyti čia: https://youtu.be/fw1bnG9UU-k.

Gavome atsakymą iš Klaipėdos miesto savivaldybės ir nė trupučio nenustebome. Kaip visada, šita įstaiga tik daug kalba, bet nieko nedaro. Beje, dviračių takų iki šiol nėra Smiltelės gatvėje nuo Minijos iki Taikos pr., Minijos gatvėje nuo kartono iki perkėlos, nieko doro Statybininkų prospekte, Baltijos prospekte taip pat ne kas.

Atnaujinta 2018-05-08

Perliukai

O štai keletas „perliukų“, kurie nenuginčijamai pažymi projektuotojų neprilygstamą sumanumą ir tarnautojų neišmanymą.

Koks yra bardiūro standartas?

Labai norėtume sužinoti, kokio standartinio aukščio turi būti visi bardiūrai, kuriais turi užlipti žmonės, užvažiuoti dviračiai, vežimai, neįgaliųjų vežimėliai?

Paskelbta 2017-09-14

Susisiek

KLUBAS „MES GALIM“ © Visos teisės saugomos
Naudojimosi taisyklės | Privatumo politika | Asmens duomenų tvarkymas